Kvetnica predstavuje nielen príjemné bývanie plné zelene, ale aj miesto pre rozvoj ľudského kontaktu a dobrých susedských vzťahov.


Sme spoločenské tvory

Jedna z najväčších a najbolestivejších lekcií, ktoré nám priniesla pandémia koronavírusu, je uvedomenie si, aký dôležitý je ľudský kontakt a sociálna interakcia. Osamelosť a izolovanosť ľudí, navyše, podnecuje aj digitálna doba a dobrovoľný presun našich životov do online sféry. Osamelosť sa stáva novou civilizačnou chorobou. Podľa niektorých štúdií je emočný stres z osamelosti dokonca rovnako nebezpečný, ak nie nebezpečnejší, ako obezita či fajčenie.

Jedným z liekov na osamelosť je komunita. Sme predsa spoločenské tvory. Milé slovo, úsmev, spoločné aktivity a rozhovory, to sú veci, po ktorých sme hladní ešte viac ako kedykoľvek predtým.

“Kvetnica je priestor vymyslený tak, aby v ňom ľudskosť prekvitala priamo pod jeho balkónmi.”

Vnútroblok plný možností

Obyvatelia Kvetnice budú mať k dispozícii spoločný vnútroblok. Nebude to len neosobný prázdny priestor medzi bytovkami. Naopak! Veríme, že sa stane srdcom celého projektu. Miestom stretávania sa susedov, malých i veľkých, starých i mladých. Miestom oddychu, spoločných grilovačiek, hier, radosti a smiechu. Naším cieľom je vytvoriť ho tak, aby ľudí zbližoval a podporil medziľudskú interakciu. Aby sa stal zázemím pre zdravé, rozkvitajúce spoločenstvo.

Pre zdravú komunitu však treba vytvoriť zdravé podmienky. Vnútroblok preto počíta s množstvom zelene, miestami na posedenie, ihriskom a priestranstvom pre komunitné aktivity či malé spoločné podujatia.

“V Kvetnici budete mať ľudský kontakt a šancu na socializáciu či nové priateľstvá na dosah ruky. Samozrejme, len ak budete chcieť…”

Potenciál širšieho okolia

Výhodou bývania v Kvetnici je aj veľký potenciál širšieho okolia. Projekt má ambíciu uspokojiť rôznorodé potreby, záujmy a záľuby svojich obyvateľov. Ide o invenčný projekt, ktorý je zároveň šikovne začlenený do existujúcej občianskej a komerčnej vybavenosti mesta Žilina.

V širšom susedstve sa nachádza nemocnica s poliklinikou, základná škola, univerzita, obchodné centrum, plaváreň, kúpalisko, športový areál, pošta, reštaurácie a kaviarne, detské ihriská, žilinský lesopark, Park Ľudovíta Štúra, ktorý sa stal parkom roka 2020, a dokonca aj veterinárna klinika.  

Park Ľudovíta Štúra v Žiline (zdroj: teraz.sk)

Vaším bezprostredným, len 200 metrov vzdialeným, susedom však bude citlivo a ekologicky upravené verejné priestranstvo Malý diel. Lokalita je zároveň prepojená s neďalekými cyklotrasami.

Veríme, že to všetko spríjemní spolužitie obyvateľov a ešte viac podporí susedskú komunitu rozkvitajúcu v priestoroch Kvetnice. Na svoje si prídu cyklisti, bežci, jogínky, mamičky s deťmi i ďalšie milé skupiny, ktoré projekt Kvetnica rada stmelí.

Myslíme nad rámec technických riešení

Kvalitné okná, dvere, podlahy, materiály a technické prevedenie sú našou devízou. Moderný a zodpovedný rezidenčný developer však vie, že kvalitné bývanie nerovná sa len kvalitné technické riešenie. Kvalitu bývania nevyčerpáva ani dizajn, lokalita či dostupnosť. To všetko je dôležité, ale dnes už, a dovolíme si tvrdiť, našťastie, nestačí. Do kvality bývania v dnešnej dobe vstupuje ďalší faktor. Vzťahy. Chceme vám preto dopriať spokojnosť s bývaním ako životne dôležitou hodnotou. Chceme vám dopriať kvalitné bývanie tak po technickej a estetickej, ako aj spoločenskej – komunitnej stránke. Doprajte si ho aj vy.