Momentálne všetko beží podľa harmonogramu a Kvetnica je pripravená otvoriť dvere svojim prvým obyvateľom už na jar roku 2025. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na to, ako nám začína tento projekt kvitnúť.


V Kvetnici zatiaľ prebehli zemné práce, špeciálne zakladanie stavby na pilotách a prípravné práce na realizáciu základovej dosky – stabilizácia podložia. Moderná a udržateľná infraštruktúra je dnes už nevyhnutnosťou, preto boli všetky materiály – zabudované do základov – starostlivo vyberané, aby spĺňali kritéria ekologickej nenáročnosti a dlhodobej funkčnosti. V rámci vodozádržných opatrení sme osadili retenčné nádrže s objemom 150 m3.

Toto ekologické opatrenie napomôže odľahčiť kanalizáciu a získaná úžitková voda sa využije na závlahu átria a kvetináčov na fasáde. Vďaka tomuto zavlažovaniu prispejeme k vytvoreniu prirodzenej mikroklímy medzi jednotlivými bytovými domami v Kvetnici.

Toto plánujeme dokončiť do konca tohto roka

Momentálne pracujeme na na prípravných prácach pre realizáciu základovej dosky – betonáž podkladových betónov, dôkladnej hydroizolácii a radonovej ochrane stavby.

„Taktiež sa realizujú práce na vodozádržných opatreniach v podobe osádzania retenčných nádrží, ktoré budú slúžiť aj na závlahu veľkého množstva zelene, ktoré plánujeme v projekte vysadiť. Je to príspevok našej spoločnosti k udržateľnosti výstavby a zlepšeniu životného prostredia.”

Roman Ondráček, projektový manažér spoločnosti LICITOR development. 

Do konca tohto roka je v pláne aj realizácia základovej dosky, tiež stien a stropu prvého podzemného podlažia, ktoré bude slúžiť ako parkovací priestor pre obyvateľov. Následne bude stavba pripojená k inžinierskym sieťam. 

Od prírody dobré bývanie

Práve tesná blízkosť prírody je jednou z najväčších výhod Kvetnice. Vnútorný blok bude prekvitať zeleňou, mestskými parkami a s lesoparkom pod oknami. Budúci obyvatelia tak dostanú najlepšieho suseda – prírodu, so všetkými benefitmi života v meste. Kvetnica ponúkne svojim obyvateľom výhľad na Veľký Rozsutec a aj na dychberúcu panorámu Malej Fatry.


Výstavba Kvetnice potrvá niekoľko rokov, ale prví obyvatelia by sa mali do nej presťahovať už v roku 2025. Tento developerský projekt prinesie nielen nové bývanie, ale aj pracovné príležitosti a ekonomický rast pre Žilinu.

Ak chcete bývať aj vy na jednej z najlepších adries v Žiline, ozvite sa nám a nechajte rozkvitnúť svoj život v Kvetnici medzi prvými. Predaj bytov v prvej etape je už spustený a onedlho k nej pribudne aj druhá – priamo pod lesoparkom.