Bude to miesto, vďaka ktorému pod vašimi oknami rozkvitne život. Ten ľudský aj ten zelený. Bude to priestor plný hodnotných a zaujímavých drevín, tráv, kvetov, ale aj radosti, smiechu a pohody. Nech sa páči, vstúpte.


Borovice, duby, hortenzie
pod vaším oknom

Jednou z najväčších výhod projektu Kvetnica je tesná blízkosť prírody. Vaším bezprostredným susedom bude zmiešaný les, ktorého benefity na klímu i ľudské zdravie sú nesporné. Práve na túto jedinečnosť sme chceli nadviazať aj v Kvetnici a takpovediac „predĺžiť les“ až pod vaše okná – do spoločného zeleného vnútrobloku.

Ten bude obsahovať vzrastlé dreviny, podrastové kry, trvalky a okrasné trávy. Hlavnými drevinami budú dospelé stromy vo výške 3,5 až 4 metre, pretože považujeme za dôležité, aby stromy od začiatku plnohodnotne plnili svoju funkciu. Popri pôvodných druhoch, ako je borovica lesná či dub zimný, vysadíme pestré viackmenné vzrastlé rastliny, napríklad ambrovník styraxový a javor červený.

Špecifickou drevinou bude viackmenný dospelý ľaliovník tulipánokvetý.

Pokiaľ ide o trvalkové záhony, tie bude tvoriť pakost podzemkatý, veternica hupehenská, ostrica japonská či metlica trsnatá. Kvitnúci akcent zelene dotvoria farebné hortenzie.

Miesto pre aktívny aj pasívny oddych

Ste pohoďák, čo necháva čas plynúť, alebo neposedné klbko energie? Alebo jeden deň tak, druhý deň onak? Máme dobré správy. Vnútroblok Kvetnice bude miestom pre aktívny aj pasívny oddych. Jeho súčasťou bude basketbalové ihrisko pre malých aj veľkých hráčov a detské ihrisko pre tých najmenších a najšantivejších. Dookola nebudú chýbať lavičky a miesto na posedenie i vaše rodinné či komunitné aktivity, grilovačky, stretnutia. Napokon, akúkoľvek formu oddychu preferujete, spríjemní vám ju vodná plocha, ktorú oceníte najmä počas horúcich letných dní.

Vnútroblok na želanie

Veríme, že zdravý a zelený vnútroblok splní dvojakú funkciu. Jednak ochladí, zazelení
a skvalitní život ľudí v Kvetnici, a jednak stmelí spoločenstvo obyvateľov. Pod oknami Kvetnice tak budú kvitnúť nielen vyššie uvedené rastliny, ale aj medziľudské vzťahy a priateľstvá. A to nie je všetko. Vaša spokojnosť je pre nás prioritou.

Chceme si byť istí, že v Kvetnici vám nič nechýba. Prvým obyvateľom Kvetnice preto dáme možnosť hlasovať a prispôsobiť komunitné centrum a časť vnútrobloku podľa svojich preferencií. Tak čo poviete, čo by v ňom určite nemalo chýbať?

Dobré podmienky, dobré bývanie

O zeleň a fungovanie vnútrobloku sa bude starať správca, ktorý zabezpečí, aby bolo vždy všetko v poriadku, upravené, svieže a zelené. Okrem zeleného vnútrobloku, ktorý sa vďaka vám stane srdcom projektu, pripravujeme v Kvetnici aj ďalšie opatrenia pre ekologický a zdravý život. Zelené strechy, kvetináče na každom balkóne, fotovoltaiku…

A keď zohľadníme aj okolité parky, vynikajúcu občiansku vybavenosť a ďalší potenciál širšieho okolia, spolu to dáva ideálny priestor na život. Priestor krásny ako kvet. Pretože Kvetnica nie je len fráza. Kvetnica je od prírody dobré bývanie.

Chcete aj vy bývať na jednej z najlepších adries v Žiline?
Ozvite sa nám a nechajte rozkvitnúť svoj život v Kvetnici
medzi prvými. Predaj bytov je už spustený.